usg acuson usg acuson

Aparat ultrasonograficzny ACUSON

Aparaty USG to urządzenia stosowane w różnych dziedzinach medycyny do ultrasonografii. Jest to badanie nieinwazyjne do diagnostyki obrazowej. Wykonanie zabiegu jest bardzo proste i bezbolesne dla pacjentów. Dzięki USG możemy zobaczyć narządy w organizmie człowieka oraz stwierdzić czy są jakieś zmiany na nich zagrażające życiu lub wywołujące choroby. Można również zobaczyć płód w łonie kobiety, która spodziewa się dziecka.

Tak samo jak medycyna rozwija się też technologia oraz powstają nowe, lepsze urządzenia, które poprawiają jakość wykonywanych badań. Aparat USG ACUSON Siemens jest cyfrowym, nowoczesnym urządzeniem. W tym aparacie zostało zastosowane obrazowanie metodą Dopplera kolorowego. Zastosowano w tym urządzeniu soczewki Hafawy’ego, co poprawia jakość obrazu. Sprawia, że nie jest potrzebny duży nacisk na ciało badanego jak to bywa w większości innych aparatów. Zapisywanie badań, które przeprowadzono na tym aparacie USG można łatwo przechowywać, zapisywać je za pomocą płyty CD/DVD lub na urządzeniach USB. Aparat USG ACUSON jest ręcznym i lekkim urządzeniem. Ekran jest dotykowy, zastosowana podczerwień pozwala osobie przeprowadzającej badanie na użycie rękawiczek.

Ma bogaty zasób narzędzi i dużo funkcji do wykorzystania. Jest urządzeniem prostym, łatwym w obsłudze jak i w przenoszeniu go do innych pomieszczeń, obiektów. Koszt aparatu ultrasonograficznego to rząd kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych (Cena w okolicach od 5 tysięcy do około 51 tysięcy złotych). Jednak wiadomo, że każdy szpital, klinika musi go posiadać do przeprowadzania badań i diagnostyki pacjentów.