przewijak dla niemowląt przewijak dla niemowląt

Co jest potrzebne w pokoju noworodka?

Rodzice maluchów chcą sprawić, aby ich dzieci miały wszystko czego im potrzeba, jednak młodzi rodzice nie zawsze wiedzą, co tak naprawdę przyda się małemu dziecku.

W pokoju noworodka przede wszystkim powinno się znaleźć łóżeczko. Na rynku istnieje wiele wzorów i modeli, a najbardziej popularne jest klasyczne łóżeczko ze szczebelkami, najczęściej białe. Jednak można również zakupić kolorowe łóżeczka lub łóżeczka z wzorami, co pozwala na dopasowanie do wystroju pokoju. Coraz częściej możemy znaleźć łóżeczka, które zawierają w komplecie meble oraz przewijak dla noworodka.

Meble, które będą się znajdować w pokoju małego dziecka, powinny nie tylko pasować do wnętrza, lecz także charakteryzować się dużą wytrzymałością, ponieważ prędzej czy później dziecko się nimi zainteresuje. Warto również zwrócić uwagę na to, aby meble nie posiadały małych i łatwych do oderwania lub odczepienia elementów, ponieważ jest to niebezpieczne dla malucha. Przewijak dla niemowląt jest również bardzo przydatny, ale oczywiście nie niezbędny. Ułatwia on w znacznym stopniu przewijanie maluszka, ponieważ rodzic nie musi schylać się do dziecka, co nierzadko powoduje bóle pleców i jest po prostu niekomfortowe. Noworodek znajduję się na idealnej wysokości do przewijania. Warto również umieścić w pokoju maluszka lampkę nocną, która będzie miała delikatne światło, pozwalające zobaczyć co dzieje się z maluchem przy jednoczesnym nierozbudzaniu go.

Oczywiście urządzanie pokoju jest sprawą indywidualną i to od rodziców zależy, co umieszczą w pokoju malucha. Warto, jednak się zastanowić nad użytecznością przedmiotów, zanim umieścimy je w pokoju noworodka.