dermapen kraków dermapen kraków

Efekty mezoterapii mikroigłowej Dermapen – zobacz

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się zabieg, który polega na nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub ciała. I chociaż sama myśl o dziesiątkach tysięcy małych nakłuć może wydawać się przerażająca, zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia śladów, a jego efekty są zniewalające.

Zabieg mezoterapia mikroigłowa zazwyczaj jest wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej za pomocą specjalnego urządzenia lub tzw.derma rollerów, czyli wałków, które są wyposażone w malutkie igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanów. Służą one do kontrolowania specjalnych uszkodzeń skóry – nakłuwanie jej prowadzi do mikrourazów i mikrokrwawień. Jednak dzięki temu, że wydostaje się krew, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji, dochodzi do uwalniania czynników wzrostu. Oczywiście cały ten proces ma ogromne znaczenie w regeneracji tkanek.

Efekty zabiegu

Jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale już rezultaty całej serii mogą nas zaskoczyć. Oto kilka z efektów mezoterapii mikroigłowej:

1. Jędrniejsza skóra i zniwelowanie blizn.
2.Usuwanie drobnych przebarwień.
3. Pogrubienie skóry i naskórka, co skutkuje zniwelowaniem widoczności popękanych naczynek oraz zasinień, które często pojawiają się pod oczami.
4.Zdrowy i młody wygląd skóry (odzyskanie naturalnego blasku).

Więcej na:

Warto zaznaczyć, że efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Specjaliści polecają wykonanie serii 4-6 zabiegów i powtarzanie ich co 2- 4 tygodnie, aby osiągnąć najlepszy rezultat. Zabiegi należy jednak zaplanować najlepiej w dni wolne od pracy lub w dni niewymagające idealnego imagu np. podczas spotkań biznesowych lub ważnej uroczystości rodzinnej, ponieważ w ciągu 1-3 dni po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona i lekko podpuchnięta, co jest oczywiście jak najbardziej naturalne w tym przypadku.