eleganckie skorzane obuwie prosto z wloch eleganckie skorzane obuwie prosto z wloch

Komfort i jakość obuwia włoskiego ze skóry

Współczesny świat, to produkcja seryjna obuwia. Nowoczesne fabryki butów umożliwiają wytworzenie tysięcy sztuk rocznie. Czasy kiedy buty wytwarzano ręcznie dawno minęły. Zmieniły się także materiały z jakich są one wykonywane. Obuwie sportowe wytwarzane jest z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, ekoskóra zaś wykorzystywana jest w produkcji butów wizytowych. Najstarszym i najbardziej odpowiednim tworzywem do produkcji butów jest jednak skóra naturalna, a najlepszym krajem Włochy. Nie od dziś wiadomo, że obuwie włoskie to elegancja, wygoda i synonim mody.

Wydawałoby się, że użycie materiału skóropodobnego w miejsce prawdziwej skóry nie czyni dużej różnicy. Tajemnicą sukcesu osiąganego przez obuwie włoskie ze skóry jest jednak właśnie ten drobny szczegół – tylko skóra jest materiałem na tyle mocnym a zarazem delikatnym by sprostać wysokim wymaganiom naszych stóp.

Uczucie zmęczenia nóg zdecydowanie zmniejszy się dzięki zdolności skórzanego buta do „oddychania”, bardzo ważne jest też zniwelowanie skutków pocenia się stóp, tylko prawdziwa skóra naturalna jest materiałem który może wchłonąć dużą dawkę wilgoci. Inną zaletą butów skórzanych jest to, że stosunkowo łatwo dopasowują się do kształtu stopy. Te walory użytkowe czynią buty włoskie skórzane bardzo wygodnymi i komfortowymi.

Rosnąca cena skór naturalnych powoduje, że koszt wytworzenia włoskich butów skórzanych jest dość wysoki, do tego obuwie włoskie ogólnie trzyma nie małe ceny. Dla nabywców oznacza to także konieczność właściwej pielęgnacji obuwia w celu zapewnienia większej trwałości. Służą temu kosmetyki do pielęgnacji obuwia, zimą należy skórę impregnować specjalnym sprayem lub pianką. Dzięki tym zabiegom wierzchnia część buta staje się odporna na sól i wodę.

Najbardziej ekskluzywne obuwie włoskie wykonane ze skóry posiada nie tylko skórzany wierzch i wnętrze, dla jeszcze większego komfortu stosuje się także skórzane podeszwy. Takie podeszwy są odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne a równocześnie zachowują wymienione już zalety naturalnej skóry.

Walory użytkowe, komfort i zdrowie użytkownika sprawia, że nawet obecnych zaawansowanych technologicznie czasach nie możemy zastąpić skóry innym bardziej „nowoczesnym” materiałem. Jedyny wybór dla tych, którzy noszą buty włoskie prze duże B to skóra naturalna.

Poznaj obuwie włoskie dostępne na: www.ItalBut.pl