mata podłogowa dla dzieci mata podłogowa dla dzieci

Mata do zabawy okrągła- różne wzory

Odpowiednia zabawa jest bardzo ważna w rozwoju niemowląt i małych dzieci. Poprzez różne formy zabawy maluch uczy się chwytać, przewracać z boku na bok a także pełzać. Niemowlę bawiąc się doskonali różne zmysły. Warto zainwestować w bezpieczne przedmioty do zabawy, na przykład w matę podłogową.

Jest ona bardzo praktyczna, gdyż malutkie dziecko może na niej leżeć a w późniejszym etapie może ona służyć jako kocyk do zabawy. Pałąki z zabawkami można w razie potrzeby szybko odpiąć. Mata podłogowa dla dzieci jest wykonana z całkowicie bezpiecznych materiałów. Jest miękka i ciepła, dzięki czemu można ją bez problemu umieścić na podłodze wyłożonej płytkami lub panelami.

Często wyposażona jest w wyższe boki, przez co dziecko nie ma możliwości żeby się z niej sturlać na podłogę. Można ją bez problemu wyczyścić z wszelkich zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej chusteczki lub gąbki. Należy pamiętać, aby przed pierwszym użyciem wyczyścić matę i wszystkie jej dodatkowe elementy odpowiednim detergentem, bezpiecznym dla maluchów.

Mata występuje w różnych kształtach, na przykład kwadratu, koła a nawet serca. Można ją rozłożyć w każdym pomieszczeniu, a latem także na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Dostępne są także maty w formie różnych zwierząt, między innymi słonia, kota, psa bądź misia.

Mata do zabawy dla niemowląt wyposażona jest w dodatkowe elementy, na przykład maskotki z pozytywką, lusterka, szeleszczące listki, elementy które maluch może bezpiecznie ssać i gryźć. Warto wybierać matę w kontrastowych kolorach, między innymi czarnym, białym i czerwonym. Maleństwo rozróżnia na początku jedynie kilka kolorów, dlatego taka mata z pewnością przyciągnie jego uwagę. Maty do zabawy dostępne są w wielu sklepach z zabawkami i akcesoriami dla dzieci i niemowląt oraz w sklepach internetowych.