zdobiona umywalka miedziana zdobiona umywalka miedziana

Modne miedziane wnętrza

Moda we wnętrzach się stale zmienia. Dotąd we współczesnych aranżacjach wnętrz przeważał styl skandynawski, którego charakterystyczną cechą była prostota, naturalne materiały, jasne wnętrza. Natomiast teraz możemy zauważyć, że do wnętrz coraz mocniej dodajemy kolor miedzi. Dotąd szare sofy zastępujemy brązowymi, karmelowymi, w kuchni oprócz zlewów granitowych pojawiły się zlewy miedziane utrzymujące kuchnię w tak zwanym stylu farmerskim.

Oczywiście jak stawiamy na zlewy miedziane to i konieczne są również korki miedziane. W łazienkach do białych kafli, głównie imitujących wielkoformatowy marmur, chętnie dodajemy baterie miedziane oraz pozostałą armaturę w tym kolorze. Także umywalki miedziane oraz wanny miedziane coraz chętniej pojawiają się w łazienkach, choć trzeba wiedzieć, że koszt takiej wanny podchodzi pod dziesięć tysięcy złotych, ale jest warta swojej ceny. Piękna, unikalna i trwała – taka będzie wanna z miedzi.

Wszystko to sprawia, że jasne, proste wnętrza przekształcają się, można rzec, we wnętrza bogate, luksusowe, mają one inny niż dotąd odbiór. Znudziły nam się bezbarwne aranżacje, pragniemy teraz dodać do swoich mieszkań koloru, bo o ile mieszkając na wsi, mając z okien widok na piękną, zieloną przyrodę, wnętrza proste i jasne stwarzają dla natury tło, nie chcąc niepotrzebnie przyćmiewać jej piękna, to mieszkając w bloku mamy z okien widok na betonowy, szary świat.

Pandemia, która niestrudzenie towarzyszy nam od roku, zmieniła nasze gusty, zwróciła uwagę na to, że mieszkanie musi być przede wszystkim wygodne i komfortowe, musi powodować, że nasz organizm w nim odpoczywa. Dotąd żyliśmy w biegu, praca, dom, obowiązki, obecnie praca dla dużej grupy społeczeństwa przeniosła się do czterech ścian, w związku z czym, musimy zadbać głównie o naszą wygodę i luksus.