profesjonalna kamere o wiele latwiej wynajac niz kupic profesjonalna kamere o wiele latwiej wynajac niz kupic

Rental sprzętu filmowego, czy warto?

Aparaty, czy też kamery cyfrowe nie należą do tanich urządzeń, za dobry aparat fotograficzny sklepy internetowe liczą sobie od 2-3tys. do nawet 10 tys złotych. Natomiast za wysokiej klasy kamerę cyfrową ceny są jeszcze wyższe, bo nawet powyżej 20tys. złotych, czego przykładem jest kamera Sony FS7 kosztująca bagatela przeszło 30tys. złotych.

Dlatego, jeśli potrzebujemy nagrać jakiś film bądź zrobić parę zdjęć do naszego projektu, najlepszym wyjściem będzie wypożyczenie urządzenia fotograficznego. Wypożyczalnia kamer oraz pozostałego asortymentu obejmującego cały sprzęt filmowy oferuje nam wysokiej jakości kamery, statywy, stabilizatory, napędy i sprzęt oświetleniowy czy nagłośnieniowy w cenie akceptowalnej dla większości z nas.

I tak przykładowa cena wynajmu wynosi 30o zł za dobę za wymienioną powyżej kamerę Sony FS7, której wartość jest naprawdę duża, a która pozwoli nam nakręcić świetne ujęcia i stworzyć film najwyższej jakości, który zadowoli każdego z nas. Jakiej wypożyczalni dotyczy ten przykład? Z ciekawości spojrzałem na cennik wynajmu proponowany przez: http://www.rentgrandfox.pl/ z Krakowa i to właśnie tam znalazłem tak dobrą cenę za kamerę z górnej półki.

Co do samej zasady działania takich firm, to oferowany sprzęt filmowy na wynajem jest oczywiście ubezpieczony przez wypożyczalnie, więc jeśli dojdzie do jakiejkolwiek awarii, wtedy bez problemu nie będziemy musieli spłacać całej wartości kamery, jednakże wypożyczalnia może naliczyć na nas karę pieniężną, która ma pokryć dni, w których urządzenie nie będzie dyspozycyjne dla innych klientów. Przy wypożyczaniu można też spodziewać się kaucji zwrotnej przy oddaniu sprzętu, ale o takich kwestiach trzeba rozmawiać z wypożyczalnią, bo wszędzie może się to odbywać inaczej.

Aktualnie jest pełno wypożyczalni sprzętów filmowych w naszym kraju, szczególną uwagę przykuwają te krakowskie. Rental video w Krakowie dysponuje bowiem jednym z największych wyborów kamer, sprzętu filmowego oraz aparatów fotograficznych w Polsce (ustępuje chyba tylko stolicy, co nie zaskakuje). Z pewnością każda osoba chcąca wypożyczyć sprzęt nie będzie narzekać na to co oferuje w tej kwestii właśnie Kraków.