escape game czyli opusc na czas pokoj zagadek escape game czyli opusc na czas pokoj zagadek

Spróbuj się wydostać!

Popularne gry komputerowe typu escape game polegają na rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek i rebusów w celu ucieczki z zamkniętego pokoju. To właśnie te gry zainspirowały twórców escape roomów w realnym świecie. I tak gracze wstali od komputerów i zostali rzeczywiście zamknięci w miejscu, które możemy określić jako pokój zagadek.

Wszystko to oczywiście w imię dobrej zabawy i rozrywki. Zadanie jest proste – kilka osób zamkniętych w pokoju zagadek ma się z niego wydostać przed upływem określonego czasu. Jeśli im się uda – doświadczą niesamowitej satysfakcji i przyjemności płynącej z rozwikłania wszystkich zagadek. Jeśli nie, to czeka ich poczucie zawodu i porażki.

Escape room to swoisty labirynt, ale by się z niego wydostać kluczowy jest spryt i często współpraca z resztą grupy. Kiedy trend na próby ucieczki z zamkniętych pokoi dotarł także do Polski escape roomy pojawiły się w wielu miejscach. Przykładem może być Kraków i escape game od www.LostRoom.pl.

Nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce możemy znaleźć rozmaite pokoje zagadek, które różnią się od siebie tematem przewodnim. W ten sposób dla każdego znajdą się zagadki w odpowiadającym mu klimacie.

To niezwykle intrygująca forma zabawy, która zachwyciła już rzesze osób. Ta forma rozrywki pozwala na ciekawe spędzenie czasu ze znajomymi czy rodziną. Warto spróbować swoich sił i przekonać się samemu, czy dasz radę się uwolnić. Bez względu na wynik pamiętaj, że tak samo jak w grach komputerowych – chodzi tu przede wszystkim o świetną zabawę w oryginalny sposób.