kup wlasne mieszkanie w Nowej Hucie kup wlasne mieszkanie w Nowej Hucie

Własne mieszkanie w Krakowie

Od kilku lat nowe mieszkania w Nowej Hucie w Krakowie stały się bardzo atrakcyjną ofertą mieszkaniową. Zakup własnego mieszkania w tym mieście wiąże się z gigantycznym wydatkiem, a Nowa Huta to jedna z tańszych dzielnic, gdzie nowe mieszkania kosztują wyraźnie mniej za metr kwadratowy niż w większości innych lokalizacji.

Nowe mieszkania, które proponuje nam rejon Nowa Huta są ciekawym rozwiązaniem zarówno dla samych mieszkańców Krakowa, jak i dla wszystkich zainteresowanych mieszkaniami w Krakowie. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że chętnych na nowe mieszkania jest sporo, ale nie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję. I nie chodzi tylko o dysponowanie w całości własnymi pieniędzmi, ale również z kredytem często bywa ciężko.

W końcu chcąc kupić nowe mieszkanie o przynajmniej godnym do życia metrażu oscylującym w okolicy 50m2 i nawet jak naszym wyborem będzie Nowa Huta, to musimy się liczyć z wydatkiem minimum 300tys. Wliczam w to już urządzenie mieszkania, bo przecież w gołych ścianach od dewelopera nie da się żyć.

Rynek mieszkań w samym Krakowie jak i w Nowej Hucie jest stosunkowo duży. Deweloperzy nieustannie budują i oddają do użytku różne budynki mieszkaniowe. Można więc wybierać do woli spośród czasami nawet szerokich ofert. Jedni stawiają więc na mieszkania w centrum, inni z kolei wybierają te, które zlokalizowane są na obrzeżach miasta, jak właśnie mieszkania, które oferuje Nowa Huta. Jedni decydują się na lokale o małej powierzchni, nawet poniżej 30m2, a inni natomiast wybierają przestronne apartamenty z metrażem minimum 70m2.

Teoretycznie to bardzo dobrze, że doczekaliśmy takich czasów, kiedy to nowe mieszkania można sobie od tak wybierać. Jeśli przypomnimy sobie szarą rzeczywistość PRL-u to wydaje się, że to był jakiś sen. Na własne cztery ściany czekało się latami, a kiedy już wreszcie rodzina mogła zamieszkać na swoim, okazywało się, dzieci nagle dorosły i wyfrunęły z rodzinnego gniazda i im już potrzebne są własne mieszkania. Na szczęście to już przeszłość i nie warto do niej wracać. Jedynym problemem, który mocno ogranicza dziś zakup własnego mieszkania jest jego cena, stąd tak dużą popularnością cieszą się właśnie nieco tańsze nowe mieszkania w Nowej Hucie, czego przykładem może być poniższa oferta jednego z krakowskich deweloperów.