Wskazówki, jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo baterii dronów DJI

Najlepsze praktyki dotyczące pielęgnacji i konserwacji, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać swoje baterie.

Nie trzeba dodawać, że gęsto upakowana moc akumulatorów litowo-jonowych drona jest niezbędna do lotu. Niezależnie od tego, czy ładujesz, rozładowujesz, transportujesz, czy przechowujesz akumulator litowo-jonowy DJI, ważne jest przestrzeganie najlepszych praktyk i wytycznych producenta, abyś mógł w pełni wykorzystać swoje akumulatory.

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby zrozumieć podstawy działania akumulatora litowo-jonowego. Dla uproszczenia wyobraź sobie, że wnętrze ogniwa baterii jest podzielone na dwie strony, anodę i katodę. Podczas rozładowania jony litu przemieszczają się z anody do katody wewnątrz akumulatora, podczas gdy elektrony muszą obrać inną drogę na zewnątrz akumulatora, jak prąd elektryczny. Gdy akumulator jest ładowany, dzieje się odwrotnie i jony litu wracają do anody. Ten stały przepływ tam i z powrotem, między innymi, ostatecznie kończy żywotność akumulatorów litowo-jonowych.

Oto kilka profesjonalnych wskazówek dotyczących prawidłowej konserwacji, ładowania, przechowywania i użytkowania akumulatorów do dronów.

Przeczytaj i postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi.
Ufamy, że pierwszą rzeczą, którą zrobiłeś po zakupie nowego drona biznesowego, jest przeczytanie dostarczonej oficjalnej dokumentacji. Jeśli jednak potrzebujesz odświeżenia, poniżej udostępniliśmy linki do przewodników dotyczących bezpieczeństwa baterii dla każdej z naszych platform korporacyjnych dla Twojej szybkiej wygody. Dokumenty te zawierają ważne informacje dotyczące użytkowania, ładowania, konserwacji, przechowywania i utylizacji akumulatorów. Nie możemy przecenić, jak ważne jest, aby piloci i operatorzy uwewnętrzniali te informacje.

Uważaj na ekstremalne temperatury.
Ekstremalne temperatury to największy wróg baterii. Baterie do drona nie powinny być używane, ładowane ani przechowywane w temperaturach wykraczających poza zalecane zakresy.

Operatorzy powinni być świadomi, gdzie są pozostawione i przechowywane baterie, ponieważ narażenie na działanie ekstremalnych temperatur i ich używanie może spowodować trwałe zmniejszenie pojemności, żywotności i stabilności baterii. Na przykład unikaj pozostawiania baterii w miejscach, w których mogą występować ekstremalne temperatury, na przykład w pojeździe zimą lub latem.

Ładuj odpowiedzialnie.
Baterie DJI są zbudowane do komunikacji z ładowarkami DJI. Z tego powodu zawsze używaj oficjalnej ładowarki DJI. DJI nie ponosi odpowiedzialności za baterię, jeśli jest ładowana za pomocą ładowarki innej niż DJI.

Co jest nie tak z ładowarkami innych firm?
Ładowarki do dronów innych firm mogą mieć szybkość ładowania większą niż 1C. Chociaż ta szybkość może ładować baterię szybciej, skróci to żywotność baterii i spowoduje uszkodzenie ogniw z powodu nadmiernych temperatur wewnętrznych i/lub powlekania litem.

Ładowarki innych firm mogą również uszkodzić styki akumulatorów z powodu niewłaściwego wyrównania, zabezpieczeń i prowadnic.

Dlaczego używać tylko ładowarek zatwierdzonych przez DJI?
W ładowarkach i akumulatorach DJI wbudowana jest ochrona, aby upewnić się, że akumulatory nie są ładowane w niewłaściwych temperaturach.