Krew pępowinowa Krew pępowinowa

Krew pępowinowa – procedura pobierania

Każdemu z nas zależy na dobru naszego dziecka. Gdy witamy nowego członka rodziny, oprócz radości towarzyszą nam też często trudne pytania i obawy – czy moje dziecko będzie zdrowe? Czy nie spotka go coś złego? I co najważniejsze – co mogę zrobić, by racjonalnie zabezpieczyć je przed ewentualnym niebezpieczeństwem w przyszłości?


Jedną z odpowiedzi na te wątpliwości może być przechowywanie krwi pępowinowej w specjalnym depozycie. Krew pępowinowa jest źródłem komórek macierzystych. Zabieg pobierania krwi pępowinowej jest krótki i bezinwazyjny, dzięki czemu jest najprostszym sposobem pobierania komórek macierzystych z organizmu. Taka krew może być przechowywana w odpowiednich warunkach nawet przez kilkadziesiąt lat.

Co daje nam ? Przede wszystkim dzięki komórkom macierzystym w niej zawartych, możemy zabezpieczyć nasze dziecko na wypadek, gdyby w przyszłości zachorowało na ostrą białaczkę. Komórki macierzyste szybko się namnażają, w efekcie czego w przypadku zachorowania na białaczkę, możemy szybko poddać nasze dziecko zabiegowi transplantacji szpiku z materiału zgodnego z jego genami. Obecnie pracuje się nad innymi wykorzystaniami tych komórek w medycynie, wszystkie służą polepszeniu i przyspieszeniu leczenia chorych dzieci.
Dlatego jeżeli rozważasz co możesz realnego zrobić dla swojej pociechy na przyszłość – pomyśl o banku krwi pępowinowej, Za odpowiednią odpłatą i szybkiemu, bezinwazyjnemu zabiegowi przy porodzie możesz sprawić, że w przypadku choroby twoje dziecko zostanie szybko wyleczone – albo możesz pomóc dzięki temu innemu choremu dziecku, które mogłoby skorzystać z komórek, które zawiera krew pępowinowa.