chirurgia stomatologiczna chirurgia stomatologiczna

W czym pomoże Ci chirurg stomatolog?

Myśl o bólu zęba spędza sen z powiek wielu osób, u których pojawiają się ogniska próchnicy. Jeśli osobie dodatkowo towarzyszy lęk przed wizytą u stomatologa wówczas należy przypuszczać, że niebawem ból zęba stanie się rzeczywistością, która zmusi osobę do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niestety nie każdy dentysta zajmie się problemem bolącego nas zęba, gdyż nie każdy jest chirurgiem stomatologicznym.

W sytuacji skomplikowanych korzeni zębowych, które uniemożliwiają łatwe usunięcie zęba lub w sytuacji zębów rosnących w dziwny sposób niejednokrotnie konieczna jest interwencja chirurga. Bardzo często chirurg stomatolog musi interweniować w sytuacji ekstrakcji zębów mądrości. Trudności związane z usunięciem tych zębów wynikają nie tylko z ich położenia w głębi szczęki, ale również z tego, że zęby te najczęściej ze wszystkich rosną w nietypowy dla zębów sposób, np. poziomo. Bardzo często zęby te posiadają korzenie przypominające haczyki, których wyrwanie wymaga pewnych działań o charakterze chirurgicznym. Wyrwanie zębów mądrości wymaga niejednokrotnie nacięć dziąsła, dzięki którym chirurg stomatolog uzyskuje lepszy dostęp do zęba i jego korzeni.

REKLAMA: . Sprawdź ofertę!

Dodatkowo bardzo często chirurdzy decydują się na dzielenie zębów mądrości na części, czego celem jest łatwiejsze ich usunięcie. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się również problemami związanymi z układem szczęki, a także śliniankami. Warto skorzystać z usług chirurga stomatologa, jeśli mamy bardziej poważne problemy z zębami, a najlepiej dbajmy o zęby, aby nie musieć korzystać z usług dentystycznych.