kołdra dla niemowlaka kołdra dla niemowlaka

Na co zwracać uwagę kupując pościel dla niemowlaka?

Regenerujący oraz zdrowy sen jest niemal konieczny do rozwoju małego dziecka. Nasz malec zwykle przesypia połowę dnia. My jako rodzice w trosce o nasze maleństwa, myślimy o zakupie odpowiedniej pościeli dla naszego członka rodziny. Nie zawsze wiemy czym się kierować przy wyborze naszej upragnionej pościeli dla niemowlaka. Jednym z wielu czynników przy zakupie jest materiał z którego pościel została wykonana.

Ponieważ przecież zależy nam na komforcie snu naszego niemowlęcia. Polecanym oraz idealnym materiałem jest to materiał który nie ograniczy cyrkulacji snu oraz nie doprowadza do nadmiernego przegrzania ciała oraz nie doprowadzi do tego, iż dziecku będzie zimno. Zalecamy kupna materiałów syntetycznych ponieważ mogą spowodować podrażnienia na skórze oraz doprowadzić do nadmiernego potu u niemowlaka. Jednym z najlepszych i polecanych materiałów jest bawełna, ponieważ jest nie elektryzująca się, miła w dotyku, łatwa w utrzymaniu czystości, przewiewna i przede wszystkim jest tolerowana przez skórę małego alergika. Jeszcze innym ważnym szczegółem który warto sprawdzić przed zakupem to ukryte zapięcie, mocny stabilny szew, brak guzików których maluch mógł ujeść i się zakrztusić. Ważne by rozmiar poszewki dobrać do rozmiaru pościeli. Czas na kupowanie warto przeznaczyć zanim nasz maluch przyjdzie na świat, zaoszczędzi to nam nerwów oraz gonitwy po sklepach sieciowych.

Pamiętajmy że to my jako rodzice musimy zapewnić dziecku jak najbardziej dobre warunki do tego by nasz malec mógł się rozwijać i by wyrósł na mądrego człowieka. Wiele osób nie zwraca uwagi, na to jaką pościel dla niemowlaka kupują, później w nocy nasz bobas płacze a my nie wiemy jaka jest przyczyna. Jest dość często przypadłość która się spotyka, lecz nikt nie wie że to przez źle dobrana pościel