sernik na zimno z owocami sernik na zimno z owocami

Przepisy na pyszne ciasta i desery

Przepyszne ciasta i desery – życie bez nich byłoby mniej słodkie. Zatem warto mieć w swoim repertuarze kulinarnym choć kilkanaście niezawodnych przepisów na ulubione słodkości. Domowe ciasta są o wiele zdrowsze, niż te ze sklepu, zatem warto czasem sięgnąć po sprawdzone przepisy na ciasta. Gdzie znaleźć takie przepisy? Czy pieczenie ciast jak trudne? Sprawdź.

Od pewnego czasu można zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania różnorodnymi kulinariami. Z roku na rok w telewizji można oglądać coraz więcej programów o gotowaniu czy prowadzeniu restauracji, a dzięki kulinarnym stronom internetowym przygotowywać różnorodne słodkie rarytasy. Szczególną popularnością cieszą się przepisy na ciasta. Dzięki rozpowszechnionym przepisom na ciasta, coraz pań domu lubi wdziewać fartuchy i oddawać się od czasu do czasu kulinarnemu szaleństwu! Pyszne jabłeczniki, pierniki, makowce, serniki i bardziej wykwintne ciasta potrafi obecnie przyrządzić niejedna gospodyni domowa.

Doskonałą alternatywą dla pieczonych ciast są słodkości przyrządzane bez pieczenia. Wśród wielu z nich można wymienić pyszny deser z galaretką i truskawkami podany na zimno w pięknych, ozdobnych pucharkach. Inne propozycje cieszące się dużym uznaniem wśród wielu smakoszy słodkości to: tiramisu, lody z solonym karmelem, oryginalne tymbaliki z czekoladą, przypominające nieco czekoladowe galaretki.

Z kolei warstwowa stefanka budyniowa czy letni tort truskawkowy to znakomite przykłady na przyrządzenie słodkiej przekąski na zimno z serkiem mascarpone bez znacznych nakładów pracy.
Niewielki pojedynczy deser czy wykwintne ciasto oblane polewą czekoladową oraz pełne bakalii jest znakomitą przekąską po uroczystym obiedzie urodzinowym czy świątecznym.