Panel LED, czyli cienka oprawa biurowa Panel LED, czyli cienka oprawa biurowa

Panel LED, czyli cienka oprawa biurowa

Panel LED jeszcze dosyć niedawno był najpopularniejszym rozwiązaniem wyłącznie w oświetleniu biurowym. Dziś możemy spotkać go praktycznie wszędzie, zarówno w domach, gabinetach lekarskich, czy szpitalach. Panele Ledowe to nowoczesne lampy , które szybko zyskały popularność, wśród współczesnych klientów oświetleniowych. Słyną one ze swojej uniwersalności, zarówno pod względem zastosowania, jak i samego montażu.

Takie wszechstronne zastosowanie jest możliwe, dzięki różnym modelom lamp, kryjących się pod tą nazwą. Panel LED może posiadać certyfikat PZH, umożliwiający jego wykorzystywane w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych (szpitale, apteki). Może być dostępny w barwie ciepłej (idealnej w oświetleniu domowym), neutralnej (najczęściej wykorzystywanej w oświetleniu biurowym) i zimnej (najjaśniejszej i najchłodniejszej). Szeroki wybór modeli i specyfikacji sprawia, że każdy z nas znajdzie wśród Paneli LED lampę idealną do swoich indywidualnych celów i zastosowań.

Panele sufitowe LED to także wiele rodzajów montażu. Najbardziej popularny i uniwersalny panel LED możemy zamontować natynkowo, podtynkowo lub zwiesić na linkach. Nie możemy także zapominać o ich głównym zastosowaniu, czyli sufitach typu Armstrong. Doskonale sprawdzą się one, w tego typu sufitach kasetonowych, do których montażu, nie będziemy potrzebować żadnych dodatkowych akcesoriów.

Ramka natynkowa to specjalna ramka, która umożliwi nam wykorzystanie panelu LED, jako kwadratowej lub prostokątnej ramki natynkowej. Pasuje ona do większości paneli LED, dostępnych na polskim rynku, czyli tych o wymiarze 595x595mm. Zdecydowanie poszerza ona możliwości montażu naszego panelu LED, który mogli zamontować natynkowo, w dowolnym miejscu na naszym suficie. Jest ona także bardzo prosta w montażu, wystarczy ją jedynie przykręcić do sufitu, a następnie wsunąć w nią naszą lampę. Po całej instalacji możemy dokręcić ostatni bok ramki i cieszyć się gotowym panelem natynkowym.

Klipsy montażowe, to 4 uchwyty, dzięki którym zamontujesz panel LED we wcześniej wyfrezowanym otworze. Są to uniwersalne akcesoria, które pasują do każdego modelu Panelu LED i umożliwiają jego montaż m.in. w sufitach podwieszanych. Panel LED po montażu elegancko wpasowuje się w sufit, a swoim możliwościami świetlnymi, równomiernie oświetla pomieszczenie. Panel sufitowy LED możemy również zwiesić na linkach, dzięki czemu stworzymy wraz z nim elegancką lampę wiszącą. Linki do zwieszania paneli LED dostępne są o długości 1 metra, ale mają możliwość, regulacji dlatego, nasz panel może wisieć na długości od tylko 15 cm do aż 95 cm.

Panele LED występują również w wersji z natynkową lub zintegrowaną obudową. Panel LED natynkowy jest przystosowany wyłącznie do natynkowego montażu i nie będziemy musieli dokupywać do niego żadnych dodatkowych akcesoriów. Zintegrowany Panel LED jest opcją posiadającą specjalną obudowę, która jest przystosowana do montażu podtynkowego. W zestawie, taki panel LED posiada najczęściej klipsy montażowe i zalecamy do stosowania w szczególności do tego typu montażu.