rożek dla niemowląt rożek dla niemowląt

Rożek dla niemowląt – sprawdź ofertę w sklepach

Ciąża jest okresem, w którym przyszli rodzice powinni się należycie przygotować na przyjście nowego członka rodziny.

W okolicy trzydziestego tygodnia ciąży warto zapisać się do szkoły rodzenia, w której zdobędziemy wszystkie niezbędne informacje jak postępować z noworodkiem w początkowym okresie jego życia oraz co powinna zawierać tak zwana „wyprawka” dla dziecka, czyli niezbędne rzeczy potrzebne do pielęgnowania naszego maleństwa jak: wanienka do kąpieli, rożek dla niemowląt ułatwiający przenoszenie naszej kruszynki po domu, smoczek, butelka do karmienia, pampersy, wózek, nosidełko niezbędne podczas podróżowania samochodem. Wszystkie te akcesoria muszą być przygotowane przed narodzinami dziecka, ponieważ później nie ma na tego typu zakupy czasu.

Maleństwo wymaga naszej całkowitej uwagi dwadzieścia cztery godziny na dobę, musi czuć naszą obecność i bliskość. Noworodek w pierwszym okresie swojego życia ma bardzo słaby wzrok, potrafi dotrzeć rysy twarzy w odległości do trzydziestu centymetrów, dlatego należy cały czas być przy nim jak najbliżej, wówczas mniej płacze, jest spokojniejszy, daje rodzicom więcej chwil wytchnienia. Niewątpliwie narodziny dziecka wywraca dotychczasowe wygodne życie do góry nogami, nasze potrzeby schodzą na dalszy plan, od tej pory wszystko zaczyna się kręcić wokół naszego kochanego maleństwa.

Szkoła rodzenia uczy także jak ułatwić sobie sam poród poprzez różnego rodzaju ćwiczenia rozciągające dzięki którym poród może przebiec zdecydowanie szybciej i sprawniej.