pokoj dziewczynki zrealizowany przez projektant wnetrz pokoj dziewczynki zrealizowany przez projektant wnetrz

Szukamy dobrego projektanta wnętrz

Jeżeli znaleźliśmy już parę interesujących nas ofert projektantów wnętrz, które wydają się być dla nas odpowiednie, przychodzi czas na spotkanie w cztery oczy, czyli osobiste rozmowy. Jest to moment decydujący, który ma nam pokazać, czy znajdziemy z danym projektantem wnętrz wspólną wizję współpracy. Dowiemy się czy owy projektant wnętrz jest osobą elastyczną i czy potrafi zrozumieć nasze oczekiwania względem projektu wnętrz.

Na rozmowę z projektantem wnętrz zabierzmy ze sobą plan nieruchomości oraz folder z interesującymi nas projektami (np. z Internetu czy z literatury fachowej). Oczywiście projektowanie wnętrz to elastyczna dziedzina, dlatego te interesujące nas projekty będzie można dowolnie modyfikować. Wszystko według własnych upodobań i oczekiwań, ewentualnie według sugestii projektanta.

W folderze z projektami warto zebrać również kilka zdjęć, które przedstawiają to, czego kategorycznie nie chcemy. Wtedy ułatwimy projektantowi odtworzenie naszych preferencji. Jeszcze raz jednak, poza oczywistościami takimi jak doświadczenie czy cena, w relacji projektant wnętrz – klient liczy się, nazwijmy to, chemia i umiejętność dogadania się, zwłaszcza że potencjalna współpraca potrwa dłuższy czas.

Podsumowując więc, dobry projektant wnętrz to taki, który jest nie tylko doświadczony, ale z którym potrafimy się również dogadać. Na koniec wreszcie – pamiętajmy, że architektura wnętrz to dziedzina bardzo konkurencyjna. Lepiej więc poświęcić trochę czasu na wybór oferty i zdecydować się na kogoś zaufanego, który zwiększy szansę, że tworzone projekty wnętrz będą idealne, niż dokonać zbyt szybkiego i złego wyboru projektanta. Zresztą, chodzi tu o nasze mieszkanie, dlatego taka ostrożność jest wręcz niezbędna.

Maria Podobińska-Tuleja – Projektant Wnętrz z APP Proste Wnętrze Kraków – http://www.prostewnetrze.pl/