nagrobki kraków nagrobki kraków

Dlaczego nagrobki granitowe cieszą się taką popularnością?

Wybór surowca do nagrobka może przyprawić o zawrót głowy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów materiałów, co wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Nagrobki w Krakowie, podobnie jak w wielu innych miastach, coraz częściej wykonane są z granitu. Dlaczego to właśnie ten kamień naturalny cieszy się aż taką popularnością? Powodów jest co najmniej kilka!

Wysoka odporność na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne
Granit nie traci swojego eleganckiego wyglądu nawet przy dużych zmianach temperatur, w deszczu, śniegu, wietrze czy też przy nadmiernym nasłonecznieniu. Gwarantuje trwałość, a przy właściwej pielęgnacji brak konieczności renowacji już kilka lat po postawieniu nagrobka, co dość często zdarza się w przypadku nieco tańszych surowców.

Bogactwo kolorów i faktury

Właściwie każdy zakład kamieniarski w Krakowie może pochwalić się szeroką gamą kolorów i faktury granitu. Nie musisz decydować się na standardową, dostojną czerń. Większość firm posiada w swojej ofercie nagrobki granitowe w odcieniach beżu, czerwieni, brązu, zieleni oraz szarości. Granit kusi również możliwością wyboru ciekawej faktury.

Łatwość czyszczenia i pielęgnacji

Chyba nikt nie chciałby spędzać długich godzin na cmentarzu w celu wyczyszczenia nagrobka, zwłaszcza w deszczowej pogodzie przed obchodami Wszystkich Świętych. Do wyczyszczenia granitu wystarczy nieco ciepłej wody, detergent oraz szmatka lub gąbka. W ten sposób szybko pozbędziesz się kurzu, błota oraz innych zanieczyszczeń. Nie zapomnij o regularnej impregnacji!

Wszystkie szczegóły na: https://kamso-nagrobki.pl