male dzieci ucza sie angielskiego szybciej niz dorosli male dzieci ucza sie angielskiego szybciej niz dorosli

Maluchy łatwiej uczą się angielskiego

We współczesnym świecie znajomość języków obcych jest bardzo ważna, a angielskiego to trzeba powiedzieć, że nawet niezbędna. Raczej nikogo z nas nie dziwi, że kluczowym językiem obcym jest właśnie angielski. W większości państw na świecie można się przecież dogadać posługując się językiem angielskim. Jest to dialekt międzynarodowy. Dlatego warto od najmłodszych lat dawać dziecku możliwość zaznajomienia się z językiem angielskim.

Nauka angielskiego od małego jest tak istotna, ponieważ młody umysł dziecka chłonie niczym gąbka i edukacja jest bardzo efektywna. Angielski dla dzieci organizowany jest już w przedszkolach, a później szkołach jako jeden z przedmiotów, ale umówmy się – to bardzo surowe podstawy, które należy poszerzać na zajęciach dodatkowych.

Ponadto prywatne placówki coraz częściej oferują język angielski dla dzieci w wieku… jednego roku! Jak to możliwe? Odpowiedzią jest program musical babies, o którym przeczytasz na: www.mova.pl – stronie internetowej centrum językowego z Krakowa oferującego angielski dla dzieci w tak młodym wieku.

Oczywiście, bez chęci i zaangażowania ze strony młodego ucznia niewiele można zdziałać, tu ważna jest rola rodziców. Trzeba dziecko zachęcić, pokazać mu, że nauka języka to świetna zabawa, bo nie jest ono w stanie patrzeć na nią jako szansę w przyszłości. Dzieciaki żyją chwilą, kiedyś jednak na pewno podziękują rodzicom, że umożliwili im naukę w młodym wieku.

Zajęcia językowe, jak właśnie angielski dla dzieci, to dobry wybór, a w Krakowie nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do nauki. Mądrym pomysłem będzie wysyłania dziecka na tego typu zajęcia pozalekcyjne. Nawet jeżeli podopieczny się wzbrania, postarajcie się przekonać go na choćby jednorazowe pojawienie się na lekcji. To co nieznane, jest dla dzieci bardzo atrakcyjne, gwarantuje więc, że na owym jednym razie się nie skończy.