ciasta bez pieczenia ciasta bez pieczenia

Szybkie ciasto bez pieczenia

Niedziela rano, sklepy pozamykane, a Ty właśnie dostałaś informację, że mąż zaprosił na popołudnie szefa, bo mają coś do obgadania. Kawę masz, ale co do kawy… Ogarnia Cię panika. Nie martw się. Jest na to sposób. Szybkie przepisy na ciasta bez pieczenia! Na pewno znajdziesz w lodówce coś, co nada się do przygotowania ekspresowego deseru. Mogą to być biszkopciki, herbatniki albo inne ciastka, które idealnie posłużą za spód do ciasta bez pieczenia. Znalazłaś?

Wyłóż je na jakiejś blaszce, możesz je lekko pokruszyć. Teraz rozejrzyj się za składnikiem, który może posłużyć za masę do ciasta. Może to być galaretka, budyń, krem… Świetnie! Jeżeli trzeba – przygotuj je, ostudź i rozprowadź na naszym spodzie. Możesz dodać owoce, orzechy, wiórki kokosowe albo czekoladowe – dla ozdoby i smaku. Teraz wystarczy tylko wsadzić całość do lodówki i zanim szef męża przyjdzie, ciasto bez pieczenia będziesz miała gotowe! Cudownie, prawda?

Możesz korzystać z tego przepisu nie tylko w kryzysowych sytuacjach. Może po prostu nie jesteś osobą, która lubi długo siedzieć w kuchni nad trudnymi i żmudnymi przepisami i wolisz szybkie dania z gotowych produktów. W takim razie ciasto bez pieczenia jest także dla Ciebie! Wystarczy, że zawsze będziesz miała w lodówce odpowiednie składniki – oczywiście swoje ulubione.
Nawet z tak prostym przepisem możesz poeksperymentować np. przekładając wafle z budyniem i dżemem albo dodając nowe składniki, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.
Na pewno dasz radę, a wtedy gwarantuję Ci – Twoi domownicy pokochają przepisy na !