rodzaje szkolen bhp rodzaje szkolen bhp

To trzeba wiedzieć o szkoleniach BHP

Szkolenia BHP są niezbędne na wszystkich stanowiskach. Każdy nowo zatrudniony pracownik musi przejść takie szkolenie aby zostać dopuszczonym do pracy. Jest to obowiązek wynikający z przepisów prawa,a określa je rozporządzenie Ministra Gospodarki. To pracodawca ma obowiązek przeprowadzić takie szkolenie dla każdego pracownika. Podczas kursu BHP pracownik zdobywa niezbędną wiedzę, która pomoże mu bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.

Kto zajmuje się prowadzeniem szkoleń BHP?

W wielu firmach są specjaliści lub nawet całe działy zajmujące się prowadzeniem szkoleń BHP oraz dbaniem o to by każdy pracownik miał aktualną wiedzę z tego zakresu. Coraz częściej jednak firmy korzystają z usług przedsiębiorstw specjalizujących się w organizacji szkoleń BHP. W zależności od preferencji można przeprowadzić zajęcia indywidualne lub grupowe, w siedzibie firmy lub poza nią.

Kursy BHP online

Coraz częściej firmy oferują również szkolenia BHP online – patrz: http://este-secura.pl/. Wówczas wystarczy jedynie dostęp do Internetu, aby zrealizować taki kurs. Kursy online odbywają się na specjalnych platformach lub mogą być przeprowadzone w formie np. wideokonferencji.

Czy szkolenia BHP są potrzebne?

Wśród przeciwników szkoleń BHP pojawiają się głosy, że jest to czysta formalność, a pracownik niewiele z takiego kursu wynosi. W rzeczywistości jednak podczas szkolenia przekazywana jest wiedza z zakresu bezpieczeństwa, która okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacji zagrożenia, ale również na co dzień.